اخبار

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان اعلام کرد: 55 درصد هرمزگانی ها زیر چتر امیدآفرین تأمین اجتماعی قرار دارند

مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان گفت: تا ابتدای مهرماه سال‌جاری، 55 درصد از جمعیت یک و نیم میلیون نفری استان هرمزگان زیر ‌پوشش چتر امیدآفرین تأمین‌اجتماعی قرار گرفته اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان هرمزگان، سیدفاضل حیدری بلوکی ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر 890 هزار نفر در استان هرمزگان تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی از خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان بیمه‌گر بهره‌مند هستند، افزود: ضریب پوشش جمعیت هرمزگانی های تحت پوشش تامین اجتماعی طی 16 سال اخیر از رقم 36 درصد در سال 78 به 55 درصد در سال 94 جهش یافته است که پیشرفت قابل توجهی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر، جمعیتی شامل 296 هزار و 882 بیمه‌شده اصلی تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی هرمزگان هستند که حدود 88 درصد از این جمعیت را بیمه شدگان اجباری تشکیل می دهند.


مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان جمعیت بیمه‌شدگان اجباری در استان شامل 260 هزار و 233 نفر بیمه‌شده دانست و افزود: بیشترین تعداد بیمه‌شدگان طی نیمه نخست سال جاری مربوط به شعبه یک بندرعباس می باشد.


حیدری تعداد 31 هزار و 472 نفر بیمه‌شده خاص شامل افراد مرتبط با بیمه حرف و مشاغل آزاد، زنان خانه‌دار، بنیاد شهید، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار و نویسندگان اعلام کرد که 10 درصد از جمعیت بیمه شدگان اصلی را شامل می شود.

به گفته این مقام مسئول، بیش از 3 هزار  و 880 نفر نیز بیمه‌شده توافقی شامل نیروهای بسیج، طلاب، معلمین حق‌التدریس، فعالان صنایع دستی تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی و استان هرمزگان هستند.

وی تعداد پرونده های تشکیل شده مستمری بگیران اصلی تحت پوشش تأمین اجتماعی در هرمزگان تا ابتدای مهرماه سال جاری را بالغ بر 22 هزار و 658 فقره عنوان کرد و گفت: 60 درصد از این پرونده ها مربوط به بازنشستگان، 35 درصد به فوت شدگان و همچنین 5 درصد باقی مانده نیز از کارافتادگان اختصاص دارد.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی هرمزگان در پایان تعداد شعب اصلی تأمین اجتماعی در هرمزگان را 16 واحد و تعداد شعب اقماری فعال را 8 واحد اعلام کرد و با اشاره به فعالیت 2 کارگزاری در شهر بندرعباس، افزود: در مراکز اصلی تحت مدیریت این اداره کل در مجموع 436 نفرمشغول به خدمات رسانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران هستند.

 

.

 

۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید