اخبار

در شش ماهه امسال / بیش از یکهزار و 200 درخواست مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان بررسی شد

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: درشش ماه نخست امسال یک‌هزار و 211 درخواست شغل توسط کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور در استان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،"وحیده شاهی" افزود: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان مشاغل سخت و زیان‌آور در این مدت، کمیته بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل23 جلسه کمیته، نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرده است.

وی بیان داشت: از مجموع درخواست مطرح شده در کمیته بدوی و تجدیدنظر، یکهزار و 24 درخواست مورد تایید قرار گرفت و برای اقدام‌های بعدی به اداره کل تامین اجتماعی استان ارسال شد.

بر اساس آئین نامه و دستور العمل‌های اجرایی کارهای سخت و زیان آور، در این اداره کل، کمیته های بدوی و تجدید نظر تعیین و اقدام به بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور می‌کند.

در این جلسات، نمایندگان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل تأمین اجتماعی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان حضور دارند.

بیمه شدگانی که حداقل 20 سال سابقه کار متوالی یا 25 سال سابقه کار متناوب و پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان‌آور را داشته باشند بدون شرط سنی می‌توانند درخواست بازنشستگی از سازمان تامین اجتماعی کنند.

۲۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید