اخبار

با حضور معاون سیاسی استاندار هرمزگان/ آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه تامین اجتماعی هرمزگان برگزار شد

طی آئینی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان، مدیرکل تامین اجتماعی استان و جمعی از بازنشستگان تحت پوشش این سازمان بیمه گر در بندرعباس از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه تامین اجتماعی استان هرمزگان تجلیل بعمل آمد.
"بهروز اکرمی" معاون سیاسی استاندار هرمزگان در این مراسم ضمن تاکید بر ضرورت حفظ شأن و تکریم بازنشستگان اظهار کرد: وظیفه همگانی است که نگاه به این قشر در جامعه تغییر پیدا کند.

وی شرط داشتن جامعه ای مطلوب را قدرشناسی از بازنشستگان و برآورده کردن نیازهای مادی و معنوی آنها در کنار هم دانست و افزود: در همین راستا استاندار هرمزگان در شورای اداری استان مدیران دستگاه های اجرایی را مکلف کرده تا با پیش بینی بودجه های خاصی، برنامه های ویژه ای برای بازنشستگان طی ایام سال پیش بینی و اجرایی شود.
معاون سیاسی استاندار هرمزگان ضمن اشاره به پیشنهاد یکی از فعالین تشکل های صنفی بازنشستگی استان خاطرنشان کرد: حق قانونی بازنشستگان است که یکی از فرزندان آنها در سازمان محل کار سابق شان مشغول بکار شوند که این پیشنهاد را ابتدا در شورای اداری استان و در مرحله بعدی نیز در شورای عالی کشور خواهیم کرد تا به شکل یک مصوبه قانونی لازم الاجرا گردد.
"
سید فاضل حیدری بلوکی" مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان نیز طی سخنانی ارج نهادن به خردمندان  و نیروهای بازنشسته را از جمله عوامل موفقیت هر سازمانی دانست و گفت: سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر اینکه خود را موظف به پرداخت حقوق مستمری به بازنشستگان می داند، مهم ترین تکلیف خود را ارایه خدمات سریع، آسان و با کیفیت در چارچوب قانون به بازنشستگان قلمداد می کند.
وی ضمن بیان این مطلب که بازنشستگان از منافع تولید دیروز بوده اند، افزود: تلاش تأمین اجتماعی هرمزگان  و مجموعه های تحت مدیریت آن بر این است که امکانات متناسب با شأن بازنشستگان در چارچوب قانون به آنان ارایه شود.

حیدری بلوکی ضمن ارایه آمار و ارقامی در خصوص تعهدات بلند مدت این اداره کل طی شش ماه نخست سال جاری  به جمعیت 62 هزار نفری مستمری بگیران افزود: بیش از 60 درصد این جمعیت را بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنها تشکیل می دهند.
وی اجرای طرح نسیم سلامت به منظور حفظ سلامت بازنشستگان، برگزاری پیاده روی و المپیاد ورزشی ویژه این قشر، انعقاد قرارداد بیمه عمر بازنشستگان، حمایت از کانون ها و تشکل های صنفی  و تسهیل روال های اداری بازنشستگان برای به نتیجه رسیدن پیگیری های آنان در کوتاه ترین زمان ممکن را از جمله اقدامات صورت گرفته و در دستور کار برای بازنشستگان دانست.
"
محمد غلام خدا" رییس کانون بازنشستگان اداره کل تأمین اجتماعی هرمزگان نیز طی اظهاراتی بازنشستگان را به عنوان سرمایه های عظیم فکری سازمان ها و کشورها توصیف کرد که می بایست از تجربیات آنها پس از فراغت از اشتغال نیز استفاده شود.
وی ضمن تشریح مشکلات و مسائل مبتلا به بازنشستگان گفت: تغییر پایگاه اجتماعی، کاهش درآمد، بالا بودن هزینه خانوارها و مشکلات بهداشتی و درمانی از جمله این موارد می باشد.
غلام خدا در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین نقش کانون بازنشستگی نیز اشاره کرد و افزود:  این کانون ارتباطی تنگاتنگ و نقشی موثر بین جامعه بازنشستگی استان و سازمان تأمین اجتماعی دارد که امیدواریم با افزایش تعاملات بتواند عملکرد مهم و ثمربخشی در حل مسائل موجود ایفاء نماید.
رییس کانون بازنشستگان اداره کل تأمین اجتماعی هرمزگان  مهم ترین خواسته های صنفی این قشر را همسان سازی واقعی مستمری ها، تشکیل کارگزاری های تأمین اجتماعی توسط بازنشستگان و تسهیل در جذب یکی از فرزندان بازنشستگان عنوان کرد.
در پایان این مراسم، از تعداد 5 نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران برگزیده با اهدای لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.
همچنین لوح بازنشستگی 7 نفر از کارکنان تامین اجتماعی هرمزگان که اخیراً به این مقام شامخ نائل شده اند نیز، به آنان تقدیم شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید