اخبار

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان بر جذب اعتبارات مشاغل خانگی تاکید کرد

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان بر جذب اعتبارات مشاغل خانگی تاکید کرد
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به بند "ج" تبصره 16 قانون بودجه در خصوص تسهیلات اختصاص داده شده به بخش مشاغل خانگی برای نهادهایی همچون کمیته امداد و بهزیستی، تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "مهندس سلیمی" در ششمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان گفت: 75 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه سال جاری برای اشتغال مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و کارفرمایان طرح های مددجویی اختصاص یافته است که دستگاههای متولی در استان باید در جذب این اعتبارات تلاش کنند.

وی با مهم برشمردن توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اضافه کرد: در حوزه مشاغل خانگی می توان با سرمایه اندکی زمینه را برای اشتغال و معیشت افراد فراهم کرد که دستگاههای اجرایی مرتبط و بانکهای عامل باید با همکاری یکدیگر تلاش بیشتری در خصوص جذب تسهیلات مشاغل خانگی داشته باشند.

مهندس سلیمی در ادامه به شیوه نامه جذب تسهیلات بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 94 اشاره کرد و بیان داشت: در راستای ساز و کار اجرایی پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)و سازمان بهزیستی، بمنظور ایجاد، پایداری و توسعه اشتغال، گسترش فعالیتها و ظرفیتهای اشتغالزا در جهت کسب یا افزایش درآمد متقاضیان و همچنین بهبود وضعیت معیشت اقشار آسیب پذیر استان، تمام دستگاههای متولی و بانک عامل، دستورالعمل و شیوه نامه اجرایی جذب تسهیلات بند ج تبصره 16 قانون بودجه لازم الاجرا است.

دبیر جلسه کارگروه تخصصی اشتغال با اشاره به اعتبارات مشاغل خانگی در سال 94 اظهارداشت: تعدادی از دستگاههای اجرایی، تقسیم شهرستانی اعتبارات مذکور را انجام داده اند که این روند باید توسط سایر دستگاههای متولی در امر مشاغل خانگی با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بر شناسایی طرح های اولویت دار و دارای مزیت نسبی تاکید و اضافه کرد: ضروری است جذب تسهیلات قرض الحسنه از اعطای تسهیلات در رشته فعالیتهای فاقد ظرفیت بازاریابی و اشتغال  ممانعت و دقت صورت گیرد.

وی ضمن بیان عملکرد مشاغل خانگی دستگاههای اجرایی و بانک های عامل، تعداد طرح های معرفی شده به بانک های عامل توسط دستگاههای اجرایی را 125 طرح عنوان کرد و خواستار هماهنگی بانکهای عامل با دستگاههای متولی در خصوص جذب تسهیلات شد.

مهندس سلیمی، تسهیلات قرض الحسنه طرح های مشاغل خانگی و کسب وکار خرد در استان را 1055950میلیون ریال ذکر کرد.

 

۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید