اخبار

معافیت 31 کارفرمای بندرلنگه از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما

رییس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی بندرلنگه گفت: در شش ماهه اول امسال، 31 کارفرما با تعداد 67 کارگر از مزایای معافیت بیمه سهم کارفرما برخوردار شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " عباس رمضانی" افزود: بمنظور تشویق وترغیب بنگاههای اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و همچنین فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند در سال 84 به تصویب رسید.

به گفته ی رمضانی در این بند، در سال نخست 18 درصد حق بیمه توسط دولت و در سال دوم نیز 16 درصد حق بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود و در سالهای سوم، چهارم و پنجم حق بیمه پرداختی توسط دولت به ترتیب 14، 12 و 10 درصد است.

بر اساس بند "و" ماده80 قانون برنامه پنجم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای و توسعه مشاغل نو، نسبت به اعمال تخفیف پلکانی و یا تأمین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان کارگاههایی که با تأیید و یا معرفی واحدهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت به کارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند، اقدام نماید مشروط به آن که واحد، تازه تأسیس بوده و یا در سال قبل از آن، کاهش نیروی کار نداشته باشد.

۱۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید