اخبار

درخواستی مبنی براستفاده خبرنگاران از قانون بازنشستگی پیش از موعد دریافت نشده است

درخواستی مبنی براستفاده خبرنگاران از قانون بازنشستگی پیش از موعد دریافت نشده است
رئیس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: تاکنون هیچ خبرنگاری در استان برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور به کمیته بدوی استانی مراجعه نکرده است.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "فریبا بهزادی" در جلسه بررسی تقاضای بازنشستگی پیش از موعد، افزود: بر اساس آیین نامه اجرایی قانون مشاغل سخت و زیان آور، در استان خبرنگاری هنوز در مشاغل سخت و زیان آور محاسبه نمی شود و در کمیته استانی باید این موضوع بررسی شود.

وی اظهار داشت: براساس بند 5 جزء "ب" ماده واحده قانون اصلاح تبصره دوالحاقی ماده 76 قانون تامین اجتماعی موضوع سخت وزیان آور بودن خبرنگاری و مصادیق آن باید بنا به درخواست مشمول های این قانون در کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آورهرمزگان بررسی شود.

بهزادی ادامه داد: از تاریخ راه اندازی کمیته بدوی استان هرمزگان تاکنون درخواستی از خبرنگاران برای بررسی این موضوع در مشاغل سخت و زیان آور نداشته ایم.

رئیس بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اضافه کرد: در تبصره ماده 11 قانون آیین نامه مشاغل سخت و زیان آور می گوید مصادیق خبرنگاری با تایید کمیته بدوی موضوع ماده هشت این آیین نامه تعیین می شود تا قادر به استفاده از مزایای آن شوند.

وی اظهار داشت: ماده هشت این آیین نامه نیز بیان می کند"به منظور تطبیق و تشخیص مشاغل سخت و زیان آور براساس ضوابط و سیاست گذاریهای شورای عالی حفاظت فنی و مقررات مربوط، کمیته های بدوی و تجدید نظر استانی هرکدام با پنج عضو اصلی و پنج عضو علی البدل به مدت سه سال منصوب می شوند و انتصاب مجدد آنان مانعی ندارد."

بهزادی خاطر نشان ساخت: اعضای این کمیته شامل معاون روابط کاراداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و یا نماینده وی به عنوان رییس جلسه،کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه(دانشکده علوم پزشکی مربوطه)، نماینده کارگران و نماینده کارفرمایان استان می شود که باید در این مورد تصمم گیری کنند.

وی یاد آور شد: خبرنگاران تابع قانون کار دارای سابقه بیمه تامین اجتماعی می توانند درخواست خود را مبنی برسخت و زیان آور بودن حرفه خود به دبیرخانه کمیته بدوی بررسی مشاغل سخت و زیان آور در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل داده تا در این مورد تصمیم گیری شود.

۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید