اخبار

مجوز کاریابی های غیرفعال لغو می شود

رییس اشتغال اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: مجوز فعالیت بنگاه های کاریابی که به صورت متمرکز به بهبود وضعیت اشتغال نپردازند، لغو خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "غلامرضا لطیفی" با بیان اینکه کاریابی ها کانالی برای ایجاد اشتغال و ورود نیرو به عرصه کار می باشند، گفت: اگر مراکز کاریابی به خوبی وظیفه اطلاع رسانی و جستجوی نیروی کار مناسب را انجام دهند، می توانند بخش وسیعی از جمعیت غیرفعال جامعه را از طریق دریافت پیشنهاد شغل با دستمزد مناسب، وارد بازار کار کنند و بر جریان متقاضیان شغل بیفزایند.

وی با اشاره به این که بحث ثبت نام و معرفی کارجو و کسب فرصت های شغلی در بازار کار از طریق کاریابی ها انجام می شود، افزود: مشاوره شغلی افراد با توجه به مهارت و تخصص افراد از مهمترین پارامترهای موثر در بحث اشتغال است.

لطیفی با تاکید بر نظارت برعملکرد کاریابی ها بیان داشت: در بررسی این واحدها اگر کاریابی ها بدون مجوز کار کنند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند وهمچنین با کاریابی های متخلف بر اساس آیین نامه برخورد می شود.

به گفته ی رییس اشتغال تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، 20 کاریابی در سطح استان فعالیت دارند که بیش از نیمی از آنها در بندرعباس فعالند.  

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال شش هزار و 300 فرصت شغلی توسط کاریابی های غیردولتی استان شناسایی و کسب شود، گفت: همین تعداد نیرو جذب  بازار کار خواهند شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید