اخبار

58 درصد جویندگان کار در هرمزگان فاقد مهارت هستند

مشاور وزیر ومدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه وضعیت بازار کار استان در شش ماهه اول امسال، نشان از نامنویسی بیش از سه هزار و800 نفر از جویندگان کار در مراکز کاریابی می دهد، گفت: 58 درصد از جویندگان کار ثبت نام شده در کاریابی های استان، فاقد مهارت مورد نیاز برای فعالیت در بازار کار هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "احمد راستی" افزود: از مجموع جویندگان کار ثبت نام شده در کاریابی های غیردولتی، 41 درصد زنان و 59 درصد را مردان تشکیل می دهند که از این میان 29 درصد دیپلم و 47 درصد دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند   

وی اظهار داشت: یک هزار و 659 فرصت شغلی در این مدت زمان توسط کاریابی ها شناسایی شده که 94 درصد آن مربوط به بخش خدمات، 5درصد صنعت و 1درصد در بخش کشاورزی است.

این مقام مسوول اضافه کرد: از مجموع فرصتهای شغلی بدست آمده 98درصد بخش خصوصی،1 درصد بخش دولتی و 1 درصد را نیز بخش تعاونی ها تشکیل می دهند.

راستی بیان داشت: طی این مدت یکهزار و 645 نفر بکار گمارده شدند که مردان با 62 درصد بیشترین بکارگمارده شدگان را شامل می شوند.

مشاور وزیر ومدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه، شمار جویندگان کار ثبت نام شده در کاریابی های غیردولتی استان را در شش ماهه اول سال گذشته 2 هزار و 593 نفر و بکارگمارده شدگان را یکهزار و 645 نفرعنوان و اضافه کرد: این تعداد به ترتیب نسبت به مدت مشابه سال قبل 27/1درصد و 69 درصد افزایش داشته است.

 

۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید