اخبار

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان:رفع مشکل بیکاری و اشتغال پایدار دغدغه مسوولان است

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان:رفع مشکل بیکاری و اشتغال پایدار دغدغه مسوولان است
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: رفع مشکل بیکاری وایجاد اشتغال پایدار برای جوانان زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات است، لذا این امر از دغدغه های مسوولان است.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " احمد راستی" در جلسه شورای اداری کارکنان این اداره کل، با بیان اینکه تعهد امسال استان ایجاد 50 هزار فرصت شغلی است، بیان داشت: در شش ماهه اول سالجاری نیمی از این تعهدات اجرایی شده  و امید است که با تلاش مدیران و مسئولان مابقی سهم استان تا پایان سال محقق شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه ریشه کنی بیکاری یکی از مهمترین خواسته های دولت و مردم است، اظهار داشت: در این راستا در دولت عدالت محور کارهای خوبی صورت گرفته و نرخ بیکاری به تبع کشور در استان نیز کاهش یافته است.

 راستی به ظرفیت‌های فراوان در زمینه ایجاد اشتغال و فرصتهای بی شمار سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: باید از تمامی ظرفیت‌ها بویژه بخش کشاورزی و صنعت و معدن برای ایجاد اشتغال پایدار استفاده کنیم.

وی در ادامه این نشست از برخورد جدی با اتباع بیگانه فاقد پروانه کار و کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نمی کنند خبر داد و اظهارداشت: وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در راستای وظایف ذاتی خود، ممانعت از بکارگیری اتباع فاقد پروانه کار توسط کارفرمایان در کارگاهها، مؤسسات و غیره را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به اهمیت اشتغال و استفاده از نیروی کار ایرانی، کارفرمایان خاطی پس از بازرسی بعمل آمده جریمه می شوند و همچنین کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی به شدت با آنان برخورد خواهد شد.

۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید