اخبار

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان:نظارت بازرسان کار بر واحدهای کارگری تشدید می شود

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان:نظارت بازرسان کار بر واحدهای کارگری تشدید می شود
مشاور وزیر ومدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین وظایف ومسوولیت های بازرسان کار صیانت از نیروی کار و بررسی علمی وفنی حوادث ناشی از کار است، گفت: در این راستا بازرسان کار بر واحدهای کارگری نظارت بیشتری خواهند داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " احمد راستی افزود: بازرسی کار یکی از ارکان فعال و پویای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و نقش سازنده ای را در بهبود شرایط کار و تولید، پیشگیری از حوادث کار، فعال نمودن کمیته های مشاغل سخت و زیان آور و حفاظت فنی ایفا می کنند و بازرسان چشم های قانون برای احقاق حق نیروی کار می باشند.

وی اضافه کرد: با وجود حجم بالای بازرسی های ادواری و دوره ای، بازرسان این اداره کل متعهدانه به وظایف خود عمل می کند که این نشان دهنده صداقت و اخلاص در عملکرد و تبحر و تخصص در اجرای وظایف محوله است و باید با تامین امکانات مناسب برای تسریع در اجرای ماموریت های بازرسان، انگیزه نیروهای تلاشگر را تقویت کنیم.

این مقام مسوول، نقش بازرسی های مستمر و برنامه ریزی شده را در کاهش مشکلات کارگری و آرامش روانی در محیط های کاری و ارتقای سطح ایمنی در کارگاه ها تاثیر گذار ذکر و اضافه کرد: از ابتدای سال ‌جاری تاکنون بازرسی های مختلفی از سطح کارگاه‌ها توسط بازرسان کار این اداره کل صورت گرفته که در این بازرسی‌ها نکات مهم ایمنی، حفاظتی و بهداشتی و همچنین مواردی از اجرای مواد قانونی کار، مورد بررسی و به کارفرمایان ابلاغ شده است.

راستی با بیان اینکه تمام کارفرمایان باید امکانات وتجهیزات لازم در راستای ایمن‌سازی و بهداشت  را در محیط کار برای کارگران و جلوگیری از آسیب‌دیدگی آنها را فراهم کنند خطاب به آنان اظهار داشت: با کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی به شدت با آنان برخورد خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان یادآور شد: کارگران نیز باید به این مسائل اهمیت داده و نکات ایمنی و بهداشتی محل کار را رعایت کنند و در صورت بروز هر گونه سرپیچی از ایجاد فضای مناسب کاری از سوی کارفرمایان به مقامات ذیربط اطلاع دهند. 

۲۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید