اخبار

مشاور مدیرکل تعاون وامور اجتماعی هرمزگان:توسعه روستاها نیازمند اشتغالزایی است

مشاور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: توسعه روستا ها نیازمند برنامه ریزی های دقیق و ویژه ای برای اشتغال زایی پایدار در این سکونتگاه ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "هادی ابراهیمی" افزود: مهمترین موضوع در این رابطه، ایجاد درآمد برای جوانان بویژه دانش آموختگان دانشگاهی است که همراه با برنامه ریزی باید فرهنگ سازی نیز انجام شود.

وی بیان داشت: اشتغالزایی در روستاها بدون توجه به فرهنگ روستا، تاریخ اقتصادی وظرفیت های نهفته در این اماکن محقق نمی شود.

مشاور مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان هرمزگان افزود: بسیاری از روستاها با توسعه وترویج تجارت کشاورزی از مزرعه تا بازار مصرف به همراه اعمال نظارتی صحیح که مانع از انحراف سرمایه ها به سمت دیگر شود، دوباره رونق خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: بردن گسترش امکانات رفاهی و آموزشی بهداشتی بیشتر و کارآمدتر نیز در این برنامه ریزی ها باید مد نظر کارشناسان و برنامه ریزان اشتغال باشد همچنین جذابیت های غیر واقعی موجود شهر ها نیز باید به درستی برای مردم معرفی و تبیین شود.

وی ادامه داد: در پایدار ساختن اشتغال روستایی مولفه های دیگر مانند تشویق الگوهای فرهنگی بومی کشور در رسانه ها به خصوص سریال های صداو سیما و سینما، توجه نسبت به زنده کردن مشاغل قدیمی با استفاده از ابزار و علم نوین نیز اثر گذار هستند.

۲۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید