اخبار

ترویج فرهنگ نماز بین کارگران سبب افزایش بهره وری و تولید می شود

ترویج فرهنگ نماز بین کارگران سبب افزایش بهره وری و تولید می شود
رییس ستاد اقامه نماز هرمزگان با بیان اینکه نماز مهمترین فریضه الهی است، گفت: ترویج و گسترش فرهنگ نماز و فعالیت‌های فرهنگی در میان کارگران، سبب تقویت روحیه معنوی و افزایش تولید و بهره‌وری در کار می‌شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین "محمدحسن فروژان نژاد" در نشست هماهنگی برگزاری نخستین جشنواره استانی "نماز و کسب و کار حلال" که در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان برگزار شد، با اشاره به اینکه در زمینه توسعه نماز در جامعه همه افراد مسئول هستند، افزود: اهتمام به این موضوع مهم باید جدی و اساسی باشد چرا که توسعه نماز موجب سلامت زندگی فردی و اجتماعی و اقتصادی جامعه خواهد شد.

وی، تقویت وگسترش ترویج فرهنگ نماز را نیازمند فعالیتهای بیشتر دستگاه های فرهنگی دانست و تاکید کرد: تمام مسوولان دستگاه های فرهنگی باید در این راستا برنامه ریزی کنند.

در ادامه این نشست، مسوول امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان نیز بر برگزاری چنین جشنواره ها و همایش هایی در استان تاکید کرد و گفت: برگزاری این جشنواره ها، مقدمه‌ای برای ترویج و احیای فریضه نماز در واحد‌های تولیدی است.

سالاری، اظهار امیدواری کرد: این واحد با همکاری مدیران واحدهای تولیدی برای گسترش و ترویج فرهنگ نماز و فعالیتهای فرهنگی در میان کارگران برنامه های متعددی را برگزار و در این زمینه گام‌های موثری وقابل توجهی برداشته است.

در این جلسه هر کدام از اعضا پیشنهادات و نظرات  خود را ارایه کردند که مقرر شد کمیته های پنجگانه ای متشکل از کمیته علمی، کمیته خدمات و پشتیبانی، تبلیغات و اطلاع رسانی، حراست و حفاظت و کمیته ارزشیابی برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تشکیل شود.

قابل ذکر است نخستین جشنواره استانی "نماز و کسب وکار حلال" بمنظور تحقق رهنمودها و تبیین نقش نماز و کارکردهای مطلوب آن در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و همچنین ایحاد فضای مناسب برای توجه آحاد مردم و مسوولان به اهمیت موضوع نماز  با حمایت دستگاههای فرهنگی استان در نیمه اول اسفند ماه سالجاری برگزار می شود.

 

۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید