اخبار

بررسی یکهزار و 400 پرونده مشاغل سخت و زیان آور در هرمزگان

رئیس اداره بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در شش ماهه اول امسال یکهزار و 402 پرونده مشاغل سخت و زیان آور در کمیته بدوی مشاغل سخت و زیان آور اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "بهزادی" افزود: طبق قانون، کارهای سخت و زیان آور، کارهایی است که در آن عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی وبیولوژیکی محیط کار غیر استاندارد بوده و در اثر اشتغال، بیمه شده تنشی به مراتب بالاتر از ظرفیتهای طبیعی (جسمی و روانی) در وی ایجاد می شود که نتیجه آن  بیماری شغلی و عوارض ناشی از آن می باشد.

این مسئول اظهار داشت: افرادی که 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب سابقه کار سخت و زیان آور و سابقه پرداخت حق بیمه را داشته باشند و همچنین افرادی که مجموع سوابق عادی با ارفاقی سخت و زیان آور  آنان به 35 سال برسد بدون شرط سنی می توانند تقاضای بازنشستگی در کارهای سخت و زیان آور را داشته و از مزایای قانون مشاغل سخت استفاده کنند.

وی در ادامه بیان داشت: افرادی که سن آنها 50 سال و مجموع سوابق عادی و با ارفاقی سخت و زیان آور آنان  به 30 سال برسد نیز می توانند تقاضای بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور را نمایند.

به گفته ی بهزادی، برقراری مستمری بازنشستگی و احتساب هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور معادل 5/1 سال، از مهمترین عوامل حمایتی دولت برای شاغلان کارهای سخت و زیان آور است.

۱۸ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید