اخبار

در شش ماهه اول سالحوادث ناشی از کار در هرمزگان کاهش یافت

در شش ماهه اول سالحوادث ناشی از کار در هرمزگان کاهش یافت
رییس بازرسی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از کاهش33 درصدی حوادث ناشی از کار در شش ماهه اول سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، "فریبا بهزادی" افزود: از 25 فقره حادثه به وقوع پیوسته، پنج فقره منجر به فوت شده است.

وی، بیان داشت: بیشترین حوادث به وقوع پیوسته مربوط به کارگاههای ساختمانی با 18 فقره بوده  که 4 مورد آن منجر به فوت شده است.

بهزادی، عدم رعایت آیین نامه های حفاظت فنی و بهداشت کار و همچنین عدم نظارت کارفرمایان را بیشترین علت وقوع حادثه عنوان و اضافه کرد: بالاترین عوامل وقوع حادثه، سقوط از ارتفاع و سقوط اشیاء بر روی حادثه دیدگان بوده است.

به گفته ی رییس بازرسی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، واحد بازرسی کار در راستای وظایف ذاتی خود مبنی بر حفظ و صیانت از نیروی کار وایمن‌سازی محیط کار، اقدام به تشدید بازرسی کرده است که عملکرد این واحد در این مدت زمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 22 درصد افزایش داشته است.

به گفته ی بهزادی، در این راستا بمنظور جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار، تقاضای تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی نا ایمن به مراجع قضایی، ارایه توصیه‌های ایمنی به کارفرمایان، برگزاری کلاس‌های آموزشی از اقداماتی بوده که خوشبختانه کاهش حوادث ناشی از کار را به دنبال داشته است.

۱۵ مهر ۱۳۹۱ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید