اخبار

برگزاری دومین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در محیط های کارگری در هرمزگان

برگزاری دومین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در محیط های کارگری در هرمزگان
مسئول امور اجتماعی اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از برگزاری دومین کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و پیامدهای سوء آن در محیط های کارگری برای بهداشتیاران کار در واحدهای تولیدی استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، "رجایی" با اشاره به اینکه در این راستا تاکنون کارگاههای متعددی کارگری برای بهداشتیاران کار در واحدهای تولیدی برگزار شده، افزود: این کارگاه های آموزشی با همکاری سازمان بهزیستی و در راستای اجرای منشور کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

وی بیان داشت: در سال گذشته برای تعدادی از کارگران کارگاه های آموزشی مختلفی برگزار شد و برای امسال نیز برنامه های مختلفی درنظر گرفته شده است.

رجایی، از تعامل کارفرمایان در این راستا خبر داد و گفت: ارتقا سطح آگاهی و دانش کارگران در زمینه های مختلف، بهره وری آنان را بدنبال دارد.

در این کارگاه آموزشی، یکی از کارشناس پیشگیری از اعتیاد و آسیبهای اجتماعی، گسترش وتوزیع مواد مخدر و گرایش به این مواد را زنگ خطری برای جامعه بیان کرد وافزود: با اقدامات پیشگیرانه وآگاهانه می توان گام های موثری برای جلوگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به این مواد انجام داد.
این مسئول، پیشگیری از اعتیاد را در آگاهی اقشار مختلف جامعه موثر عنوان و اضافه کرد: با آموزش اولیه می توان از بسیاری از آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.

وی در ادامه بیان داشت: امروز اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که بسیاری از  کشورها با آن درگیر هستند که با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مناسب،‌ آموزش مهارت‌های زندگی، تقویت فعالیت‌های جایگزین و ارائه خدمات مشاوره‌ای می‌توان جامعه را در برابر این بلای خانمان سوز بیمه کرد.

در این کارگاه آموزشی در خصوص انواع مواد مخدر و عوامل اعتیاد و اثرات آن در فرد و جامعه و  همچنین نحوه برخورد با افراد معتاد و بازگرداندن آنها به آغوش خانواده مطالبی ارایه شد.

۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید