اخبار

در نیمه اول سالجاری49 درصد سهمیه اشتغال هرمزگان محقق شده است

در نیمه اول سالجاری49 درصد سهمیه اشتغال هرمزگان محقق شده است
مشاور وزیر و مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه ایجاد50 هزار فرصت شغلی تعهد امسال استان می باشد، گفت: از ابتدای سال تاکنون 24هزار و 820 نفر فرصت شغلی معادل 49 درصد سهیمه اشتغال، در سامانه رصد ثبت شده است.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، " احمد راستی"در ششمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان  افزود: در شش ماهه دوم امسال وضعیت بازار اشتغال هرمزگان با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب و شرایط برای ایجاد اشتغال فراهم است و با توجه به این امر باید تمام تلاش خود را برای ایجاد فرصت‌های شغلی به کار گیریم.

وی، در ادامه بیان داشت: سال گذشته هرمزگان رتبه دوم کشوری را در زمینه عملکرد و ایجاد مشاغل خانگی کشور به خود اختصاص داده بود و انتظار می رود در سال جاری نیز این رتبه را حفظ کند.

دبیر کارگروه اشتغال استان ، در این جلسه خواستار تسریع بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به متقاضیان شد و تاکید کرد: با توجه به اهمیت بسیار بالای بخش اشتغال کشور و بخصوص استان هرمزگان این واحدهای پولی در این بخش اقدام های مناسب تری انجام داده باشند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار داشت: ایجاد اشتغال  بعنوان زمینه ساز توسعه، امنیت و رفاه یک ضرورت برگشت ناپذیر است که به مهمترین اولویت کاری دولت تبدیل شده و تمام دستگاه‌ها باید فعالیت‌های خود را طوری تنظیم کنند تا این ماموریت اساسی در استان به خوبی انجام شود.

وی یادآور شد: امروز بزرگ‌ترین خدمت به کشور، نظام و مردم ایجاد و توسعه اشتغال پایدار است که می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برساند.
راستی در ادامه بیان داشت: یکی از مسائل مهم در زمینه ارائه گزارش عملکرد اشتغال، راستی‌آزمایی آمارها است و کارگروهی در این خصوص در استان تشکیل شده است که این کارگروه از هفته آینده به صورت مستمر درستی آمارهایی که  ارائه می‌شود را بررسی می کند.

 

۵ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید