اخبار

حضور مدیرکل امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مناطق سیل زده هرمزگان

حضور مدیرکل امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مناطق سیل زده هرمزگان
همزمان با سفر معاونین و مدیران ارشد وزارت تعاون کار و رفاه احتماعی به استان هرمزگان، جلیلی مدیرکل امور استان های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در مناطق سیل زده شرق استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب، جلیلی مدیر کل امور استانهای وزارت کار و رفاه ضمن حضور در مناطق سیل زده شرق هرمزگان ،با همراهی خانم میرابی ریس اداره تعاون، کار و مهندس عباسی رئیس اداره صمت میناب از بندرکلاهی و روستاهای سیل زده تمبک در پایین دست سد استقلال میناب بازدید کرد.

در پی سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و همزمان با سفر معاونین و مدیران ارشد وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به استان هرمزگان، حبیب الله جلیلی مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باحضور در شهرستان میناب از مناطق سیل زده این شهرستان بازدید نمود.

جلیلی در بدو ورود مورد استقبال گرم سرکارخانم فیروزه میرآبی و همچنین جناب آقای مهندس عباسی ریس اداره صمت میناب، به نمایندگی از طرف آقای مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب و یکی از اعضای فعال ستاد بحران شهرستان قرار گرفت.

 مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  ابتدا بطور فشرده و مفید در جریان روند و عوامل شکل گیری سیلاب اخیر شهرستات، مجموع خسارات، وصعیت امداد وکمکرسانی و نحوه مدیریت بحران قرار گرفت که این مهم توسط جناب آقای عباسی بعنوان یکی از اعضای ستاد بحران شهرستان ارایه گردید

پس از آن جلیلی در جمع همکاران اداره رفاه میناب حاضر و با بیان مجموعه اقدامات و سیاستهای هدف گذاری شده وزارتخانه متبوع در جهت بهبود وضعیت معیشت کارگری و مشاغل مرتبط با تولید ابراز امیدواری نمود که این هدف گذاری ها، به کاهش و یا از بین رفتن شکاف طبقاتی بین افراد جامعه خصوصا جامعه کارگری کشور بعنوان جامعه هدف گ مشخصا در مناطق کمتر توسعه یافته نظیر استان هرمزگان منجر گردد.

قبل از عزیمت به مناطق سیل زده  مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  در جمع همکاران اداره رفاه میناب حاضر و گزارشی از عملکرد آن اداره توسط ریاست اداره ارائه و همچنیت در جریان مشکلات همکاران قرار گرفتند و دستوراتی را در جهت تسهیل امور صادر نمود.

پس از ان مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  با حضور در مناطق روستایی سیل زده و خسارت دیده شهرستان با همراهی جمعی از دهیاران و شوراهای اسلامی به گفتگوی دوستانه با اهالی روستاهای مازغ بالا، مازغ پایین، روستای ساحلی بندرکلاهی و همچنین روستای تمبک بعنوان خسارت دیده ترین روستای سیل اخیر پرداخت.

در این رابطه دهیاران روستاهای ذکرشده بصورت صریح و به تفصیل با برشمردن عوامل بروز این سیلابهای مخرب، نقش شرکت آب منطقه ای هرمزگان در بروز حادثه و سیل بعنوان متولی سداستقلال و رودخانه میناب و نحوه خدمت رسانی و امداد توسط دستگاههای مرتبط پرداخت.

در پایان بازدید از مناطق سیل زده مدیرکل امور استانهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  پس از  رؤیت تعدادی از منازل آب گرفته و در جمع اهالی روستاهای ذکرشده با همدردی و همچنین ابراز امیدواری نسبت به کمک‌رسانی مطلوب توسط دستگاههای ذیربط و باتشکر از اعضای ستاد بحران شهرستان، سپاه پاسداران، بسیج، هلال احمر، استانداری هرمزگان، فرمانداری میناب و همه عوامل امدادی، قول ارایه گزارشی مبسوط و تاثیر گذار به وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت طرح در هیات دولت، برای اخذ اعتبارات و اقدامات لازم را دادند

 

۲۲ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

تعاون هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید