اخبار

دادستان بندرعباس:

ترویج مهارت های فنی و حرفه ای جرائم را کاهش خواهد داد

ترویج مهارت های فنی و حرفه ای جرائم را کاهش خواهد داد
دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و معاون پیشگیری از جرم دادگستری از نمایشگاه فرصت های شغلی مهارت محور کم سرمایه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون‌کار ‌رفاه اجتماعی هرمزگان؛ قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس در بازدید از نمایشگاه فرصت های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر ، گفت :آموزش فنی و حرفه ای هر چه فعال تر باشد و افراد بیشتری آموزش مهارتی ببینند میزان جرائم و تبعات اجتماعی آن کاهش خواهد یافت.
 
دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس روز پنجشنبه در بازدید از غرفه‌های نمایشگاه فرصت‌های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر، گفت: آموزش فنی و حرفه ای هر چه فعال تر باشد و افراد بیشتری آموزش مهارتی ببیند میزان جرایم کاهش می‌یابد.

 

مجتبی قهرمانی افزود: فنی و حرفه‌ای نیازهای تجهیزاتی خود را در در قالب تهیه نماید تا کمک های لازم اخذ گردد.

 

به گفته دادستان هرمزگان، اشتغال با بزهکاری رابطه مستقیم دارد و اگر افراد شاغل و دارای درآمد کافی باشند تا حد بسیاری به سمت بزهکاری نمی‌روند و تاکید تا جایی که امکان دارد باید اشتغال را از طریق مهارت آموزی افزایش داد.

 

قهرمانی افزود: آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای ظرفیت مناسبی است که می‌توان در حوزه باز توانمند سازی زندانیان و خانواده هایشان و همچنین مراکز نگهداری معتادان و کمک به درآمد خانواده‌های آنان بسیار موثر باشد.

 

وی گفت: هماهنگی‌هایی به همین منظور انجام دادیم که از طریق مرکز مراقبت پس از زندان و انجمن حمایت از زندانیان با فنی و حرفه ای ارتباط بگیرند و انجام آموزش به نیازمندان آسیب دیده را پیگیری کنند.

 

دادستان مرکز هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: جوانان و کسانی که آسیب پذیر هستند یا در زندان هستند از طریق مهارت آموزی شاغل نمود تا آسیب نبینند و یا دوباره به سمت بزهکاری نروند.

 

قهرمانی گفت: جاهایی که فنی و حرفه ای نیاز به حمایت قضایی دارد چه از باب حقوق عامه و چه از باب مسوولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ که بتوان کمک کرد قول همکاری دادیم.
۲۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

تعاون هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید