اخبار

جریمه سنگین برای استخدام کارگران غیرمجاز/۲۵ کارفرمای متخلف در پارسیان جریمه شدند

جریمه سنگین برای استخدام کارگران غیرمجاز/۲۵ کارفرمای متخلف در پارسیان جریمه شدند
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه جریمه سنگین در انتظار افرادی که کارگران غیر مجاز تبعه خارجی را به کار گمارند است؛ گفت: تاکنون ۲۵ کارفرمای متخلف در سطح شهرستان جریمه شده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان؛ادریس دهدار رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پارسیان اظهارداشت: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی در شهرستان که اتباع بیگانه غیرمجاز را به کار بگیرند ضمن معرفی به مراجع قضایی، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد. 

 

وی افزود: با توجه به تعیین حداقل دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۸۸۵ هزار و ۱۶۵ریال، مطابق با بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که به صورت غیرمجاز از نیروی کار خارجی استفاده کند یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار اقدام کند، به ۵ برابر حداقل دستمزد یعنی ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۲۵ ریال برای هر روز اشتغال جریمه می شود.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارسیان با اشاره به ماده ۱۲۰ قانون کار جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولا دارای روادید با حق کار مشخص بوده و ثانیا مطابق قوانین و آیین نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.

 

دهدار عنوان کرد: طبق ماده ۱۸۱ قانون کار، کارفرمایانی که اتباع بیگانه ای را که فاقد پروانه کار هستند را به کار گمارند با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم می‌شوند. 

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارسیان خاطرنشان کرد: تا کنون در سطح شهرستان 25 کارفرما به دلیل به کارگیری اتباع غیر مجاز جریمه  شده اند و در حوزه قطعا برای کسانی که قانون را رعایت نکنند جریمه سنگین در نظر گرفته خواهد شد و حتی به مراجع قضایی معرفی می شوند.
انتهای پیام/
۱۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۹:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

تعاون هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید