اخبار

فرماندار بندرلنگه از دستگاههای متولی خواست؛

آمار واقعی اشتغال به مردم ارائه کنید

آمار واقعی اشتغال به مردم ارائه کنید
فرماندار بندرلنگه در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان خواستار ارائه آمار واقعی در حوزه اشتغال از سوی دستگاههای متولی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره تعاون و کار شهرستان بندرلنگه به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان، جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بندرلنگه امروز به ریاست مهندس شیبانی فرماندار و اعضای این کارگروه در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزارشد.
 
فرماندار شهرستان بندرلنگه در این جلسه، اظهار داشت: دستگاههای اجرایی آمار واقعی اشتغال را به مردم ارائه دهند.
 
وی افزود‌:  ۴ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی تصویب شده است که باید توسط ادارات صنعت معدن تجارت، اداره میراث فرهنگی صنایع دستی، بنیاد شهید، بهزیستی، جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی، ارشاد اسلامی نسبت به ثبت‌نام افراد جویای کار اقدام و در جلسه کارگروه مطرح، تصویب و به مرحله اجرا در بیاید.
 
مهندس شیبانی در راستای پرداخت ۴ میلیارد تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد: باید افراد بیکار و جویای کار از این تسهیلات جهت ایجاد اشتغال واقعی استفاده کنند.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان بندرلنگه با تشریح ۱۰ بند از برنامه دولت مردمی جناب دکتر رئیسی برای اشتغال در ۶ ماهه دوم امسال، گفت: مسئولین اجرایی گزارش عملکرد خود در خصوص  این ده بند از جمله رصد امور اشتغال، نظارت بر دفاتر مشاوره شغلی، ساماندهی نیروی کار بومی کار، طرح کار ورزی، طرح های اولویت در اشتغال دار در محلات کم برخوردار، نظارت بر تسهیلات پرداختی، هدفمند نمودن آموزش های فنی وحرفه ای، ایجاد مناطق تخصصی رشته های طرح توسعه مشاغل خانگی را هر سه ماه به کارگروه اشتغال ارائه نمایند. 
 
رئیس کارگروه اشتغال شهرستان بندرلنگه یادآور شد: شهرداری بندرچارک مکانی را جهت امورات صنایع دستی به صنعتگران این رشته در این بندر تخصیص دهد و همچنین با توجه اینکه بندرلنگه بعنوان شهر ملی گلابتون ثبت شده است اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی این شهرستان مکانی را جهت توسعه وترویج و فروش صنایع دستی در اختیار تعاونی صنایع دستی و این هنرمندان در بندرلنگه قرار دهد.
 
وی به پرداخت تسهیلات از سوی کمیته امداد برای حدود ۶۰ طرح تولید برق خورشیدی ۵ کیلووات اشاره و ضمن حمایت از این طرح از مسئولان کمیته امداد تقدیر و تشکر کرد.
۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۴

تعاون هرمزگان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید