اخبار

در مراسم عقد تفاهم نامه همکاری مطرح شد؛

امنیت فضای سایبر موجب رونق کسب و کارها می شود

امنیت فضای سایبر موجب رونق کسب و کارها می شود
دکتر هادی ابراهیمی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با پلیس فتا گفت: هر چه امنیت فضای سایبری افزایش یابد هم کسب و کارها در این فضا افزایش می یابند و هم‌ اعتماد مردم از خدمات این کسب و کارها بیشتر می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان هادی ابراهیمی در نشست با رئیس پلیس فتا استان هرمزگان اظهارداشت: نزدیک به ۱ میلیون ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت استان با فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرتبط هستند که اکثریت آن ها نیز جزو فعالان مختلف جامعه هستند.
 
وی افزود: بخشی از جامعه هدف ما در استان هرمزگان را  دهک های پایین جامعه تشکیل می دهند که نیازمند آموزش و اطلاع رسانی به ویژه در حوزه سایبری می باشند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: ما ظرفیت های خوبی نیز در بنگاه های اقتصادی داریم مانند خانه های فرهنگ،  نماینده کارگران، انجمن های صنفی  و تشکل های کارگری که باید گفت ما در صنف های مختلف از کارگران ساختمانی تا رانندگان، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی انجمن صنفی داریم.
 
وی ادامه داد: نزدیک به ۳ هزار تعاونی فعال در استان داریم که در همه حوزه ها فعال هستند و ارتباط ما با پلیس ارتباط گسترده ای در جوامع مختلف اقتصادی است و ما آمادگی همکاری و در بخش های مختلف نیازمند کمک و همراهی پلیس فتای استان هستیم و امیدواریم این تفاهم نامه موجب گسترش همکاری ها شود.
 
ابراهیمی تصریح کرد: امروزه  فضای مجازی و حقیقی در هم تنیده شده  است و این امر  می تواند موجب کمک  به حوزه های کاری شود چرا که بستر بسیاری از کسب و کارها در فضای مجازی رونق پیدا کرده است  و هر چه امنیت این فضا بیشتر شود هم مشتریانش افزایش می یابند و هم‌اشتغال بیشتر می شود .
 
در ادامه رئیس پلیس فتا هرمزگان از اعلام آمادگی برای همکاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان و برگزاری دوره های سواد رسانه ای برای جامعه کارگری استان خبر داد. 
وی افزود: خوشبختانه پلیس فتا در استان هرمزگان هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ علمی از جایگاه تخصصی خوبی برخوردار هستند و در سطح کشور حرف برای گفتن دارند.
بهمنی بیان کرد: در حوزه کسب و کار یکسری مشکلات در استان داشتیم و صدمات جبران ناپذیری به حوزه کاری وارد می شد از این رو ما توانستیم یک تیم واکنش سریع برای حملات سایبری راه اندازی کنیم و حدود یک‌میلیارد و نیم نیز برای این امر هزینه کردیم. 
 
رئیس پلیس فتای هرمزگان خاطرنشان کرد: در جنوب کشور هرمزگان اولین استان است که تیم واکنش سریع را راه اندازی کرده است پلیس فتا برای خدمت رسانی به جامعه کارگری و صنفی در هر لحظه از شبانه روز با تمام امکانات آمادگی دارد.
بهمنی تصریح کرد: ما یک‌مرکز فوریت های سایبری راه اندازی کرده ایم که مردم می توانند با شماره گیری ۰۹۶۳۸۰ از خدمات آن به صورت شبانه روزی بهره مند شوند. 

 

گفتنی است در این مراسم تفاهم نامه همکاری مشترک بین ادره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان امضا و مبادله شد و این تفاهم نامه آموزشی مشترک فی مابین به امضای دکتر هادی ابراهیمی مدیرکل و رئیس پلیس فتا رسید.

توسعه همکاری مشترک و بهره گیری از ظرفیت های تخصصی و تجارب طرفین برای هم افزایی در آموزش سواد رسانه ای، انتشار محتوی پیشگیرانه تولیدی پلیس فتا در رسانه های رسمی و غیررسمی اداره کل، همکاری در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی، ارتقا فرهنگ، مهارت و دانش فضای مجازی جامعه کار و تولید استان هرمزگان و خانواده محترم آنان از اهداف این تفاهم نامه است.

این تفاهم‌ نامه در پنج ماده و در ۲ نسخه شامل ۳ صفحه می باشد و از روز امضا یک سال شمسی مدت اجرایی دارد.

 

۲۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید