اخبار

برخورداری بیش از 2هزار و 500 جویای کار هرمزگانی از طرح یارانه دستمزد

برخورداری بیش از 2هزار و 500 جویای کار هرمزگانی از طرح  یارانه دستمزد
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان از برخورداری بیش از 2 هزار و 500 جویای کار هرمزگانی از طرح یارانه دستمزد خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان دکتر هادی ابراهیمی اظهارداشت: در چند سال اخیر وضعیت بد اقتصادی از یک سو و شیوع بیماری کرونا و محدودیت های آن موجب شد که بسیاری از کسب و کارها متضرر شده و یا حتی تا آستانه تعطیل شدن و ورشکستگی پیش بروند و به همین منظور دولت جهت جبران ضرر و زیان مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا و سامان دادن وضع موجود، اجرای طرح های حمایتی را در دستورکار خود قرار داد.
 
 
وی افزود: یکی از این طرح های حمایتی "طرح یارانه دستمزد" است که دولت طبق توافق نامه ای با کارآفرینان در مناطق کم برخوردار 30 درصد از حق الزحمه کارکنان مجموعه های کارآفرینی و اشتغالزایی  را پرداخت میکند تا بتوانند با تاثیر کمتری از وضع موجود به فعالیت خود ادامه دهند.
 
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بیان کرد: طرح یارانه  دستمزد طرحی است که تا حدودی جلوی تعدیل نیروی کار مراکز اشتغال مانند مراکز تولیدی یا خدماتی را می گیرد و همچنین بخشی از ضررها و خسارات ناشی از وضعیت کرونا و اقتصاد را کاهش می دهد و یکی از اهداف اصلی آن  کاهش هزینه های به کارگیری نیروی کار و افزایش فرصت های شغلی به ویژه برای فارغ التحصیلان است.
 
 
ابراهیمی عنوان کرد: اجرای این طرح  از ابتدای سال 99 در هرمزگان آغاز شده است و 3 هزار و 200 نفر در آن ثبت نام کرده اند که از این تعداد 2 هزار و 600 نفر واجد شرایط برای برخورداری از این طرح بودند. 
 
 
وی اضافه کرد: کارآفرینان ساکن در شهرستانها میتوانند با جذب نیروی واجد شرایط که حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را دارد  از شرایط و مزایای این طرح استفاده کنند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح یارانه دستمزد تا پایان سال جاری ادامه دارد؛ کارآفرینان، بنگاه داران اقتصادی و افراد واجد شرایط میتوانند با مراجعه به مراکز کاریابی غیردولتی تحت نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  هرمزگان از امتیازات این طرح برخوردار شوند.
 
انتهای پیام/
۲۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید