اخبار

در دومین کارگروه استانی فی ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدیریت تعاون مطرح شد؛

لزوم بهره مندی محلات آسیب پذیر از ظرفیت تشکیل تعاونی ها برای اشتغالزایی

لزوم بهره مندی محلات آسیب پذیر از ظرفیت تشکیل تعاونی ها برای اشتغالزایی
دومین کارگروه استانی با موضوع تفاهم نامه فی مابین سازمان فنی و حرفه ای استان هرمزگان و معاونت تعاون با هدف گسترش و توسعه تعاون با حضور مسئولین دفاتر تسهیل گری محلات حاشیه نشین بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان فرشید رضایی مدیر تعاون استان هرمزگان صبح امروز در نشست با مدیران دفاتر تسهیل گری محلات آسیب پذیر بندرعباس  و دومین کارگروه استانی فی ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای و مدیریت تعاون اظهارداشت: در یکی 2 سال گذشته تعدادی تعاونی جدید از جمله تعاونی های نوآوری در استان هرمزگان ایجاد شده است  که می توانند تاثیرات مثبتی در فضای کسب و کار فعالیت سایر تعاونی ها داشته باشند.
 
 
وی درخواست کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان بهتر است بیش از این در بحث ارتقای سطح مهارتی و حرفه ای افراد تلاش کند و همچنین ضمن شناسایی مراکز جهت استفاده تعاونی ها امتیازات ویژه بیشتری هم برای تعاونی ها در نظر بگیرد تا رغبت برای شرکت در مزایده ها جهت در اختیار گرفتن فضاهای فنی و حرفه‌ای ایجاد شود.
 
 
 
مدیر تعاون استان هرمزگان بیان کرد: امروزه مجموعه های بسیاری در حال تولید محصول هستند اما به دلیل استفاده آن ها از شیوه سنتی نمی توانند به توفیقات مدنظر دست پیدا کنند از این رو بایستی کمک به تجاری سازی و عرضه محصولات در بازار را در دستور کار قرار دهیم که این امر نیز در دستور کار است.
 
 
رضایی عنوان کرد: بایستی با هدف ایجاد اشتغال به سمت تشکیل تعاونی های جدید در محلات حاشیه ای و آسیب پذیر برویم و با هم افزایی ظرفیت ها و حمایت ها بخشی از مشکل اشتغال را با تشکیل تعاونی ها حل و فصل کنیم.
 
 
وی خاطرنشان کرد: در بحث تشکیل تعاونی ها به هیچ عنوان به دنبال افزایش کمیت نیستیم و تلاشمان این است که کیفی سازی در این حوزه و بهره وری را افزایش دهیم.
 
 
در این نشست که مدیران دفاتر تسهیل گری محلات حاشیه نشین و آسیب پذیر شهر بندرعباس نیز حضور داشتند مسائل و دغدغه های محلات در بحث تشکیل تعاونی ها و ایجاد اشتغال نیز بررسی شد.
 
انتهای پیام/
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید