اخبار

استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های مددجویان بهزیستی بندرعباس:

جذب 38میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معلولان هرمزگان

استاندارهرمزگان ضمن قدردانی از اداره کل بهزیستی و شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت در خصوص تخصیص تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و فعالان صنایع دستی گفت: سال گذشته 38میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معلولان استان جذب شد.

فریدون همتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های مددجویان بهزیستی هرمزگان با اشاره به ضرورت حمایت از توانمندی های مددجویان و جامعه معلولان، افزود: با کشف استعدادهای کم نظیر این قشر و همچنین حمایت‌ از این استعدادها، می توان زمینه خودکفایی، اشتغال و ایجاد درآمد پایدار را برای افراد معلول و مددجو فراهم کرد.

وی اظهار داشت: یکهزار نفر از جامعه مددجویان بهزیستی در حوزه صنایع دستی فعال هستند که لازم است دستگاه های اجرایی و مردم هرمزگان برای حمایت از هنرمندان و فعالان این حوزه نسبت به خریداری آثار آن ها اقدام کنند.

همتی با اشاره به تخصیص منابع مالی ملی و استانی برای تأمین مسکن معلولان استان، گفت: تمام خانواده‌هایی که دو یا چند فرزند معلول دارند دارای مسکن هستند و یا منازل آنان در حال ساخت است؛ اگر در این میان خانواده ای وجود دارد که بدون مسکن است می تواند به اداره کل بهزیستی استان مراجعه کند.

وی افزود: تلاش داریم به تدریج به سمتی حرکت کنیم که مسکن خانواده های دارای یک معلول را تأمین کنیم و از این نظر منابع خوبی در استان داریم که با تلاش و برنامه‌ریزی به دنبال تحقق این گام مثبت برای جامعه معلولان استان هستیم.

۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید