اخبار

ایجاد اشتغال پایدار و اتصال زنجیره تولید به بازار مهم ترین هدف طرح توسعه مشاغل خانگی است

ناظر استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی هرمزگان، هدف از اجرای این طرح را ایجاد اشتغال پایدار و اتصال زنجیره تولید به بازار عنوان کرد.
حبیب کشاورز در بازدید از یک کارگاه رودوزی سنتی در یکی از محلات بندرعباس افزود: نداشتن بازار فروش مهم ترین مانع برای رشد اشتغال در بخش مشاغل خرد و خانگی و از دغدغه های برخی تولیدکنندگان و فعالان مشاغل خانگی است که با اجرای مرحله سوم طرح توسعه مشاغل خانگی که همان اتصال تولیدکنندکان به بازار می باشد،  امید است این مشکل حل شود.
وی اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی خانوارهای کم درآمد، هدف توسعه مشاغل خانگی است که علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار  باعث افزایش توان اقتصادی خانوارها و اقشار کم درآمد می‌شود.
در این بازدید که با حضور صدیقه مظفر، مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی صورت گرفت در خصوص مسائل و مشکلات در زمینه تامین مواد اولیه با کیفیت، بسته بندی، توسعه بازار و همکاری مستقیم با خریداران محصولات تولیدی و ثبت برند توضیحاتی ارائه شد.
در این کارگاه تولیدی 7 نفر به صورت مستقیم و 30 نفر غیر مستقیم فعالیت دارند که تولیدات آن به بازار بندرعباس و شهرستانهای اطراف عرضه می شود.
طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال، ذیل برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که همکاری جهاد دانشگاهی به منظور کمک و رونق به اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد در حال اجرا است.
 
۱۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید