اخبار

تاکید مدیرکل تعاون و کار هرمزگان بر پرداخت مطالبات کارگران

تاکید مدیرکل تعاون و کار هرمزگان بر پرداخت مطالبات کارگران
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر پرداخت حقوق معوقه کارگران تاکید و اضافه کرد: برای تحقق این امر، دستگاههای اجرایی مطالبات پیمانکاران را بپردازند.

"هادی ابراهیمی" در گفتگوی خبری افزود: با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی، هرمزگان به دلیل همراهی جامعه کارگری و کارفرمایی با کمترین بحران کارگری مواجه بود.
وی در ادامه بکارگماری بیش از یکهزار و 500 جوینده کار از طریق کاریابی ها، جایگزینی 200 نیروی کار ایرانی به جای اتباع خارجی، اشتغال بیش از 2هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی از طریق طرح کارورزی، پرداخت یارانه دستمزد و مشوق بیمه ای، پرداخت حدود 4 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی و بیش از 395 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار و روستایی را از جمله طرح ها و برنامه های اشتغالزای استان در سال جاری ذکر کرد.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه با اشاره به فعالیت تعاونی های استان در بخش های مختلف اقتصادی و در قالب 14 گرایش، مجموع تعاونی های استان را حدود 3 هزار تعاونی باعضویت بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر و ایجاد فرصت شغلی برای 77 هزار و 653 نفر ذکر کرد.
وی، گفت: آموزش تعاونی ها، ساماندهی تعاونی های مسکن مهر، تشکیل تعاونیهای دانش بنیان، ایجاد فرصت های شغلی با افزایش ظرفیت تولید تعاونیهای تولیدی و فعال کردن تعاونیهای تولیدی غیر فعال از مهم ترین برنامه های حوزه تعاون استان هرمزگان در سال جاری است.۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید