اخبار

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در برنامه رادیویی پایش:

حمایت دولت از اشتغال و بنگاههای اقتصادی آسیب دیده از کرونا

حمایت دولت از اشتغال و بنگاههای اقتصادی آسیب دیده از کرونا
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان، دولت از بنگاههای اقتصادی که در این دوران دچار آسیب‌ شدند، حمایت کرده است.
هادی ابراهیمی در برنامه زنده "پایش" رادیوی مرکز خلیج فارس افزود: از ابتدای شروع ویروس کرونا، وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی، حمایتهای خود را در قالب بسته های مختلف از جمله بیمه بیکاری ناشی از کرونا، اختصاص تسهیلات به 14 رسته کسب و کار آسیب دیده از ویروس کرونا، طرح مشوق معافیت بیمه کارفرما و پرداخت یارانه دستمزد انجام داده و برخی از این طرحها نیز همچنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: در راستای طرح یارانه دستمزد، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در بنگاههای اقتصادی استان،۳۰ درصد مبلغ دستمزد نیروی کار به صورت یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.
ابراهیمی ادامه داد: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان با پرداخت یارانه به حساب صاحبان کارگاههای بکارگیرنده افراد مشمول هدف این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.
وی  گفت: به منظور حمایت از کارفرمایان، صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاههای تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید نیز طرح مشوق معافیت بیمه کارفرمایی در حال اجراست که کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین دانش‌آموختگان دانشگاهی  جذب کنند و در صورت جذب نیرو، حق بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی اضافه کرد: این یک فرصت خوب برای کارفرمایان، فارغ التحصیلان و نیروهای شغل اولی است که می توانند از مزایای آن استفاده کنند.
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به نرخ مشارکت اقتصادی استان اشاره و اضافه کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار کشور، هرمزگان بالاترین نرخ مشارکت را  در تابستان امسال به خود اختصاص داده است در تابستان ۹۹ نرخ مشارکت اقتصادی استان هرمزگان با افزایش ۲.۶ درصدی نسبت به تابستان ۹۸ به عدد ۵۰.۶ درصد رسیده که این عدد بالاترین نرخ مشارکت در میان استان‌های کشور بوده که این امر نشان از فعالیت اقتصادی و کسب و کار در استان بوده است.
۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید