اخبار

پرداخت 500 میلیارد تومان تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت در نیمه اول سال 99

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی هرمزگان با تأکید بر ضرورت استفاده مردم از خدمات غیرحضوری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: طی نیمه نخست سال جاری، بیش از 500میلیارد تومان تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت در این استان پرداخت شده است.

"عباس اکبری" در این رابطه اظهار داشت: میزان پرداختی های تعهدات بلندمدت شامل حقوق بازنشستگی، بازماندگان و از کار افتادگی در نیمه نخست سال جاری 488 میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین طی شش ماه گذشته، 12میلیارد تومان نیز در قالب تعهدات کوتاه مدت شامل پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، اروتز وپروتز و بیمه بیکاری پرداخت شده است.

به گفته اکبری، در سال ۹۸ نیز در مجموع بالغ بر 954 میلیارد تومان به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان پرداخت شده است، وی افزود: از این رقم، 926 میلیارد تومان در قالب تعهدات بلند مدت و بیش از 28 میلیارد تومان در قالب تعهدات کوتاه مدت بوده است.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان هرمزگان ثبت و پیگیری درخواست‌های مربوط به تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت تأمین اجتماعی را از جمله موضوعات مراجعه بیمه شدگان و بازنشستگان به واحدهای اجرایی این سازمان برشمرد و با تأکید بر ضرورت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این استان، از بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان خواست به جای مراجعه به واحدهای اجرایی تامین اجتماعی، از خدمات غیرحضوری استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بسیاری از خدمات از جمله درخواست های غرامت دستمزد ایام بیماری وبارداری ، پروتز واروتز، احتساب خدمت ایام سربازی ودوره جنگ برای بیمه شدگان وهمچنین مشاهده فیش حقوقی ، حکم افزایش سالیانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق وکسر اقساط معوق برای مستمری بگیران، از طریق درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانیwww.eservices.tamin.ir، قابل انجام و پیگیری است.

۱۵ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید