اخبار

معاون وزیر کار:

صبا فولاد خلیج فارس به ظرفیت 1.5 میلیون تن دست می یابد

صبا فولاد خلیج فارس به ظرفیت 1.5 میلیون تن دست می یابد
​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت صبا فولاد خلیج فارس با ادامه روند کنونی و تا پایان امسال به ظرفیت اسمی سالانه یک و نیم میلیون تن دست خواهد یافت.

"حجت اله میرزایی" در بازدیداز اراضی طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس اظهار داشت: این شرکت در سه‌ماهه اخیر میزان تولید خود را افزون‌بر۲ برابر افزایش داده و میزان تولید در این مجموعه از ۴۰ هزار تُن به بیش از ۸۰ هزار تُن رسیده است.

وی ادامه داد:  این طرح سه ساله برآورد شده و در بخشی از زمین این شرکت که به مساحت ۴۱۳ هکتار است در ۲ مرحلهبریکت گرم و مرحله توسعه پیش‌بینی شده است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: محصول نهایی تولید"نورد" خواهد بود و در مجموع چهارو نیم میلیون تُن (۴,۵ میلیون تُن) محصول نهایی است که شامل ۵۰۰ هزار تُن میلگرد صنعتی یک میلیون تُن مقاطع عریض و سه میلیون تُن ورق نورد گرم می‌شود.

میرزایی یاد آور شد:در مجموع پس از پایان عملیات اجرایی ساخت و راه‌اندازی ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۹۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم جذب و مشغول بکار می شوند که برای این طرح‌ها یک و ۲ دهممیلیارد یورو  سرمایه گذاری شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید