اخبار

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:

سهمیه هرمزگان در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 2هزار و 300 نفر تعیین شد

سهمیه هرمزگان در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 2هزار و 300 نفر تعیین شد
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: 2 هزار و 300 نفر سهیمه استان در اجرای طرح ملی توسعه مشاغال خانگی است که با هدف ایجاد اشتغال پایدار و تامین بازار مصرف اجرا می‌شود.
هادی ابراهیمی افزود: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی به عنوان نهاد توسعه‌ای در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار و تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اجرا می شود.
 
وی اظهارداشت: این طرح در سه فاز شناسایی، اولویت بندی مزیت‌ها ، ظرفیت ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان در راستای توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده و ثبت نام در آن به مدت یک ماه از 6 شهریور آغاز و تا 6 مهر ادامه دارد و علاقمندان باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به ثبت نام کنند.
 
دارا بودن ۱۸ سال تمام ، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی 
از شرایط متقاضیان جهت ثبت نام در این طرح است.
 
مهمترین ویژگی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی، توجه به بازار یا همان تولید مبتنی بر بازار و توانمندسازی متقاضیان و کاهش وابستگی به وام است. توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات، بازنگری در رشته‌های قبلی مشاغل خانگی، توجه به رشته‌های نوین نظیر برنامه‌نویسی، تولید محتوا، مترجمی، ویراستاری، مشاوره، تولید انیمیشن و همچنین توجه به نقش و جایگاه نهادهای توسعه‌ای نظیر جهاد دانشگاهی در پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌هایقانونگذار، از دیگر ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید