اخبار

مدیرکل تعاون و کار هرمزگان در دیدار با اعضای رسانه تعاونی صبح ساحل:

نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ تعاون تاثیرگذار است

نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ تعاون تاثیرگذار است
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه روزنامه صبح ساحل بعنوان یک رسانه پرمخاطب و همچنین اولین و تنها ترین تعاونی رسانه ای استان است، نقش مهمی در ترویج و توسعه فرهنگ تعاون دارد.

"هادی ابراهیمی" در دیدار با مدیرمسوول و خبرنگاران رسانه تعاونی صبح ساحل افزود: استان هرمزگان دارای ظرفیتهای زیادی است که تعاون به عنوان مردمی ‌ترین بخش اقتصاد بستر مناسبی برای اشتغالزایی و تحقق عدالت اجتماعی است که باید از این ظرفیت استفاده کرد و رسانه ها می توانند پتانسیل هایی که برای ایجاد و گسترش تعاونی ها مغفول مانده را ترویج و اطلاع رسانی کنند.

وی اظهارداشت: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی با بهره گیری از توان و تخصص افراد در حوزه های مختلف است که با تجمیع این سرمایه ها می توان سهم ارزنده ای در فعالیتهای اقتصادی استان داشت.

ابراهیمی در ادامه به مجموع تعاونی های استان اشاره و اضافه کرد: بیش از 2 هزار و 900 تعاونی فعال در 14 رشته فعالیت می کنند که تعاونی های استان 2/3 در صد کل تعاونیهای کشور را تشکیل می دهند.

وی اتمام و تعیین تکلیف واحدهای مسکونی شرکت های تعاونی مسکن مهر، تشکیل تعاونیهای نوع جدید شامل دانش بنیان ، تعاونی توسعه روستایی ، تعاونی توسعه عمران شهرستانها، استمرار طرح تعاون روستا، تشکیل و راه اندازی تعاونی های توسعه عمران در شهرستان های استان و  توانمندی تعاونی بانوان را از مهم ترین برنا مه های اجرایی معاونت تعاون اعلام کرد.

ابراهیمی، شکل گیری و فعالیت تعاونی همچون تعاونی پشتیبان مشاغل خانگی را ضروری دانست و گفت: نمونه موفق این تعاونی در شهرستان بستک فعالیت دارد که زمینه اشتغال زیادی را فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از تعیین تکلیف تعاونی های مسکن مهر خبر داد و گفت: از سال گذشته تا شهریور امسال 2 هزار واحد مسکن توسط تعاونی مسکن مهر افتتاح شده و یا قابل واگذاری است و پیش بینی می شود واحدهای باقی مانده که مشکل قضایی ندارند نیز سال آینده به اتمام برسند.

قائم مقام مدیرمسئول روزنامه صبح ساحل گفت: شرکت تعاونی روزنامه صبح ساحل از سال 72 تاسیس شد و در حال حاضر 65 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

محراب رشیدی با بیان اینکه امروزه اطلاع رسانی به سمت فضای مجازی سوق یافته گفت: این رسانه از این ظرفیت نهایت استفاده را کرده است.

وی از تلاش مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در حمایت از کارگران و جامعه هدف قدردانی و اضافه کرد: به دنبال انتشار گزارش هایی در این رسانه در مورد احقاق حقوق کارگران و به سرانجام رساندن تعاونی های مشکل دار مسکن مهر، این اداره کل پیگیراین مسایل بود که این نشان از توجه این اداره کل به حل مسایل کارگران دارد.

رشیدی اظهارداشت: این رسانه با استفاده از تمام ظرفیت خود، آمادگی همکاری با اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان را دارد.

در این نشست خبرنگاران این رسانه در حوزه های تخصصی این اداره کل سوالاتی را مطرح و مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان به آنها پاسخ داد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید