اخبار

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در نشست شورای هماهنگی مدیران:

ضرورت تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای به ابزارهای نوین آموزشی

ضرورت تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان به ابزارهای نوین آموزشی
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: تجهیز مراکز آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاههای آزاد به ابزارهای نوین آموزشی ضرورت دارد.

"هادی ابراهیمی" در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان که به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیتها، ضرورت این امر بیشتر احساس شد با توجه به اینکه بسیاری از نظام های آموزشی در کشور دارای مشکلاتی هستند.

وی با بیان اینکه آموزشهای فنی و حرفه ای به جهت کمی و کیفی باید نهادینه شود تا تاثیر آن بر روی اشتغال افزایش یابد، اظهارداشت: با پیشرفت مراکز آموزش فنی و حرفه ای، اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته و شاهد تاثیرگذاری جوانان استان در اشتغال هستیم.

ابراهیمی به ایجاد و راه اندازی کاریابی تخصصی آموزش و کار اشاره و اضافه کرد: فنی و حرفه ای به همراه مدیران آموزشگاههای آزاد و با همکاری انجمن صنفی کاریابی ها می توانند برای تاسیس این کاریابی تخصصی با محوریت آموزش و کار همفکری کنند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: صنایع استان در خصوص آموزش نیروهای خود می توانند از آموزشگاههای بومی استان استفاده کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت، کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای، گفت: بمنظور آشنایی با آموزش های مهارتی، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، برنامه‌های متنوعی در هفته مهارت اجرا می شود.

"اسما کریمی" افزود: طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار، آموزش زنان سرپرست خانوار در سکونت گاههای غیر رسمی، آموزش دانشجویان, آموزش سربازان، طرح توسعه محلات و بسترسازی اشتغال افراد، توانمندسازی زنان ساکن بافتهای فرسوده، آموزش زندانیان و توسعه مراکز آموزش جوار صنایع از جمله اقدامات و برنامه های مهمی است که این اداره کل دنبال می کند.

در این نشست از مربیان نمونه، کارآفرین برتر، آموزشگاههای آزاد برتر و پیشکسوتان حوزه آموزش فنی و حرفه ای تقدیر شد.

هچنین در حاشیه این نشست مدیران عضو شورای هماهنگی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان از مرکز آموزش دوخت و تولید ماسک، مرکز IT فنی و حرفه ای وآموزشگاه فنی و حرفه ای "ستاره خلیج فارس" بازدید کردند و قول اختصاص تسهیلات برای توسعه و تجهیز این مرکز نیز داده شد.    

۶ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید